II Szczeciński Zalew Myśli 2009

Człowiek nie pracuje po to, żeby zarabiać.

Ozeasz

Przesłanie

Nasze drugie zamkowe spotkanie w ramach Szczecińskiego Zalewu Myśli zorganizowane przez Fundację Dom Rodzinny w Łysogórkach w listopadzie 2009 nosiło hasło: Za darmo nie na darmo. Bezinteresowność, hojność, wspaniałomyślność. O rehabilitację cnót. Tym razem dotknęliśmy zagadnienia bezinteresowności, hojności, wspaniałomyślności na co dzień, upatrując w praktykowaniu tych wartości klucza do zaangażowania się w życie własnej społeczności i czynienia swego życia bardziej spełnionym. Uczestniczący w panelu – po stronie publiczności – ksiądz Maciej Szmuc /dyrektor archidiecezjalnego Caritasu/ postawił prelegentom ważkie pytanie:  Jak się nie dać zniechęcić do zajmowania postawy bezinteresownej, by skutecznie odbudowywać międzyludzką solidarność? Naszymi gośćmi byli znani i nieznani praktycy bezinteresowności.

sdfsdf

Program

Sympozjum ”ZA DARMO NIE NA DARMO. Bezinteresowność, hojność, wspaniałomyślność- o rehabilitację cnót”

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie