Miejsca wspólne. Piosenkowa sjesta 2015.

projekt-ulotki-do-druku-Niedzielne-popoludnie-(1)-1

Zobacz galerię zdjęć

Projekt „Szczecin. Miejsca wspólne-piosenkowa sjesta`2015”, którego Organizatorem jest Fundacja JANDRZEJÓWEKA/dawna nazwa: Fundacja Dom Rodzinny w Łysogórkach/ w swoim zamierzeniu koncentruje się na wyjątkowości miejsc w przestrzeni publicznej Szczecina: schodach na Wałach Chrobrego, Zamku Książąt Pomorskich, Harcerskiej Przystani Jachtowej nad Jez.Dąbskim, Polany Harcerskiej w Lasku Arkońskim oraz wyjątkowych dzielnic Miasta: Pogodno, Niebuszewo, Śródmieście i wskazuje na ich kulturotwórczą rolę jaką mogą pełnić w krwioobiegu Miasta poprzez unikalne, cykliczne wydarzenia kulturalne idealnie wpisujące się w ich przestrzenne walory. W okresie: od kwietnia do listopada danego roku z udziałem mieszkańców Szczecina i przygodnych turystów w comiesięcznych spotkaniach w niedzielne popołudnia z piosenką z „krainy łagodności” w wydaniu szczecińskich zespołów muzycznych: Zespołu Piosenki Naiwnej i jego gości /w tym roku – zespół LABOLARE/. Nie będą to klasyczne „występy” na scenie /za wyjątkiem listopadowego finału na zamku/, lecz raczej forma zaproszenia w niedzielne popołudnie „przygodnej” publiczności do kręgu osób śpiewających wspólnie refreny piosenek wraz z muzykami z wykorzystaniem przy tym naturalnej przestrzeni danego Miejsca.

Zwieńczeniem „Piosenkowej sjesty” będzie koncert na Zamku Ks.Pomorskich z cyklu Zespół Piosenki Naiwnej i jego goście „zamykający” ósmą już edycję Szczecińskiego Zalewu Myśli pod hasłem „WSPÓLNOTA. Wyjątkowa przestrzeń”. W tym roku gościem niepełnosprawnych solistów będzie na zamkowej scenie – „Orkiestra na Zdrowie” z Jackiem Kleyffem i Słomą. Wstęp wolny /na zamek za wejściówkami/! Promocja Miasta Szczecina jako atrakcyjnego i inspirującego miejsca twórczości ale i wymiany myśli, o randze ogólnopolskiej nakierowanej na cykliczne, jesienne sympozja na zamku i imprezy towarzyszące wokół idei życia w społeczeństwie głęboko ludzkim /z akcentem na hasło: Szczeciński Zalew Myśli/. W zamierzeniu autorów projektu Miasto jest hojne dla swoich mieszkańców i zaprasza ich na Piosenkowe siesty za darmo traktując muzyczne spotkania z piosenką jako rodzaj miłego, niedzielnego prezentu.