Potrzeby remontowe

german

zdjecia

AKTUALIZACJA 14.05.2022

Rok 2019
Dom wymaga kapitalnego remontu.
W tym roku odbyły się ostatnie przed planowanym remontem obozy Wspólnot „Wiara i Światło”.

Rok 2020
Niestety pandemia opóźnia załatwianie formalności z gruntownym remontem Jandrzejówki.

Rok 2021
Trwają przygotowania do kapitalnego remontu. Konstrukcja budynku, podłogi, elektryki, itd. Ochotnicze grupy dbają o dom i ogród.
Zagrożenie pandemiczne uległo znacznemu obniżeniu, dlatego mogły się odbyć obozy dla Niepełnosprawnych w Surkowcach. Udzielona nam pomoc życzliwego ks. Kancelarczyka z Fundacji Małych Stópek, okazała się nieoceniona. Dziękujemy!

Rok 2022
Ludzie dobrej woli organizują się wokół Jandrzejówki. Jako, że ze względu na stan techniczny budynku, nie mogą się w nim już odbywać Letnie Obozy, dbamy wspólnie o utrzymanie konstrukcji w jak najlepszym stanie. Pozbawiony troski budynek może nie doczekać pozytywnych decyzji i wdrożenia planu stworzonego przez architektów. Żywimy nadzieję, że Jandrzejówka znowu stanie się miejscem spotkań Wspólnoty.


Stoimy przed wyzwaniem kapitalnego remontu szachulcowego budynku mieszkalnego „Jandrzejówka”/obawiamy się poważnie o więźbę i fundamenty z poł.XIXwieku/. Posiadamy  dokumentację kosztorysową domu z 2000r./wymaga urealnienia cen i drobnych korekt/.

Poszukujemy partnera, który partycypowałby w kosztach remontu naszego zabytkowego domu. Miejsce to ma „duszę”!! Zagroda od 20 lat służy latem  osobom niepełnosprawnym intelektualnie skupionym w międz.ruchu „Foi et Lumiere”w szczecińskich wspólnotach jako przystań na wakacyjne obozy. Docelowo chcemy utworzyć stacjonarny dom o charakterze wspólnoty życia. Dom  nie posiada stałej instalacji grzewczej poza kominkiem i dwoma piecykami opalanymi drewnem. W latach 90tych wyremontowaliśmy skromnymi środkami stodołę z zamiarem przeznaczenia jej na dzienną świetlicę. W 2011 roku wymieniliśmy na nowe pokrycie dachowe domu – ceramiczna dachówka zastąpiła dawną, mocno zużytą. Budynek mieszkalny piętrowy ze strychem zajmuje pow.ok.200 m kw./ok10 izb z noclegami dla 25 osób//.

Brak możliwości komentowania.