III Szczeciński Zalew Myśli 2010

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu

Antoine Saint-Exupery

Przesłanie

Co takiego cennego  towarzyszy dziecku, że  czujemy się nim zauroczeni?, że  jako dorośli tęsknimy za okresem dzieciństwa? Jak nie dać się rutynie, nie ulec zgorzknieniu, znudzeniu, że wszystko już było? Co oznacza ewangeliczna przestroga: „Jeśli nie staniecie się jako dzieci – nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego”?  Jak zachować w sobie postawę dziecka  po kres swego życia?
Cóż zatem winni czynić dorośli, by pozostawać w swej postawie dzieckiem, a jednocześnie nie ulec zdziecinnieniu, infantylizmowi? – oto kluczowe pytanie z jakim przychodzimy na Zamek.

SYMPOZJUM „MAŁY KSIĄŻĘ. Ocalić dziecko w dorosłym.”
na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, 26 – 28 listopada 2010

PIĄTEK 26 listopada 2010

DEBATA OTWARTA „Ile kosztuje wychowanie dziecka?” -Kaplica „Pod Blachą” u ojców Dominikanów (przeczytaj tekst)

SOBOTA 27 listopada 2010, Sala Księcia Bogusława