Wyniki VII Konkursu Intermedialnego 2017

O G Ł A S Z A J Ą     W Y N I K I

VII  KONKURSU  INTERMEDIALNEGO

Temat do wyboru:

„ Ziarno w glebie” jako metafora  kondycji człowieka

Ma być mi dobrze czy mam być dobry? – jak rozstrzygasz ten dylemat w swoim życiu

towarzyszący sympozjum  „Kim jesteś człowieku?”

w ramach      X Szczecińskiego Zalewu Myśli

29.11.-02.12.2017 na Zamku Książąt Pomorskich i okolicach

Jury w składzie:

–  przedstawiciel Fundacji Jandrzejówka:  Arkadiusz Więcko-przewodniczący jury                                                                                                                                                   –  nauczycielka 1LO: mgr Monika Trybocka                                                                                                                                                                                     –   nauczycielka 1LO: dr Agnieszka Kochan                                                                                                                                                                                     na posiedzeniu w dniu 26 listopada 2017r., po zapoznaniu się z kilkunastoma pracami literackimi i równie licznymi  plastyczno-fotograficznymi zgłoszonymi przez uczniów 1LO w Szczecinie, postanowiło przyznać następujące nagrody:

Kategoria   PRACA LITERACKA

Wyróżnienia:

Sara Alewras   kl.If  – temat drugi

Wiktoria Podgórska   kl.Ig – temat pierwszy

Kategoria   FOTOGRAFIA,  PLASTYKA

Nagroda Główna:        Jagoda Pierzynowska   kl.IB /rysunek – „Ziarno w glebie…”/

Wyróżnienia:

Magdalena Długoń  kl.Ib /scenka zdjęciowa „W autobusie”/

Paulina Drwal  kl.Ie  /fotografia pt.”Dojrzewanie”/

Anna Kińska  kl.Ib /dwie fotografie: „Stara kobieta  z donicą”/

p.s. Jury pragnie podkreślić szczególnie wysoki poziom prac fotograficznych i plastycznych za przyczyną oryginalnych pomysłów autorów pozostawiających szerokie pole dla interpretacji! Wśród prac literackich większość autorów sięgała po drugi temat, ale tylko nieliczni potrafili odnieść go do własnego życia w sposób znamionujący dociekliwość obserwacji. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w podziale nagród.

Oficjalne wręczenie nagród nastąpi na Zamku Książąt Pomorskich podczas ogólnopolskiego sympozjum pt.”Kim jest człowiek?”. Rozpoczęcie: sobota 02.12.2017, g.11:00, sala Kina Zamek, wstęp wolny. W trakcie będą prezentowane nagrodzone prace. Dodatkowym wyróżnieniem dla laureatów prac literackich będzie możliwość  zaprezentowania fragmentu pracy podczas I sesji sympozjum.    Program VII Szczecińskiego Zalewu Myśli na stronie: fundacja-dom-rodzinny.org.pl    Nagrody ufundowali: dyrektor 1 LO w Szczecinie, Fundacja Jandrzejówka, sklep z akcesoriami plastycznymi SKALA, Secesja Cafe